דברי ההספד של מפקד היחידה

לאוֹרי,

כבר עם גיוסך לצה"ל, תרת אחר האתגרים, חיפשת את הדרך בה תוכל לשלב את העניין עם הרצון לתרום ולתת במקום בו הדבר נראה החשוב ביותר. לא נרתעת מקשיים, ולא בדרך הקלה בחרת. ניסית למצות כישוריך וכישרונותיך לתועלת המדינה וברוח הערכים אותם ספגת בבית הוריך.

עם סיום קורס הקצינים, אך טבעי היה בעיניך כי תוצב חזרה ליחידתך, ואף עשית מאמצים ניכרים לשוב לשם לאחר שהוצבת לתפקיד הדרכה בחיל האוויר.

ואכן, בתקופת ההדרכה הראשונה לא היה ליבך שלם עם הגזירה. כיאה לקצין טוב, ידעת להפריד בין הביצוע בפועל למאוויי הלב. תוך זמן קצר למדת כי תפקידך החדש הוא נדבך חשוב ומרכזי בהכשרת לוחמי צוות אוויר, וידעת לגייס את כישרונותיך הרבים לביצועו ברמה הגבוהה ביותר.

ידעת לשלב כושר פיקוד, לוֹיאליוּת למערכת ולפיקודים, הבנת הזולת, עם ידע מקצועי ונכונות ללא גבול. גילינו בך רצון ויכולת שהובילו אותך להיות מצטיין ביחידה, וללא ספק - ההצלחה וההצטיינות היו מנת חלקך.

רצה הגורל, והתוכניות נגדעו - נגדע האילן טרם סיפק להצמיח עלים - כרעם ביום בהיר נלקחת מעימנו. המומים ונפעמים עומדים כאן היום הוריך, משפחתך, ידידיך, מפקדיך ופקודיך - ללוותך בדרכך האחרונה.

העיניים רואות, אך הלב - ממאן להאמין.

בשם בית הספר לטיסה, מפקדיך, חבריך ופקודיך, נפרד אני היום ממך ומבטיחך נאמנה כי נמשיך בדרך בה הלכת, באותה הרוח ובאותה האמונה.

אל"מ עופר
מפקד בית הספר לטיסה

חזרה