ברוך כהן הי"ד: אבא - ישר דרך - השמח בחלקו ובעמלו

 
אבא שלי...

אתה נרצחת כחלק, כנציג של הכלל, כלל ישראל.

אבל אני רוצה לדבר אליך כפרט, כילדה הקטנה שלך, הבת היחידה שלך. תמיד היה בינינו קשר מיוחד, קשר עמוק בלי הרבה מילים, ואתה זה שקבעת לי השם, אתה זה שתמיד כשבכיתי - קראתי אבא!

אתה זה שכשאמא רצתה לשכנע במשהו, היתה שולחת אותי לדבר, ואתה - לא איש דברים אתה - תמיד חיפשתי את אישורך לדברים שעשיתי ואתה היית שותק שתיקה עצורה - ידעתי שהדברים לא נראים לך, לא אמרת כלום, אבל בעצם אמרת הרבה.

לפי סוג השתיקה ידעתי  מה אתה חושב - ואני שכל-כך מכבדת אותך, תמיד עקבתי אחרי העיניים והפה הקפוץ, כדי לדעת, להרגיש אותך, ועד כמה שלא דיברת, לא הפגנת ולא החצנת, היית כה רגיש, כל דבר עצוב גרם לך להזיל דמעה.

כל ילד לוקח מההורים שלו צידה לדרך, ואני לקחתי ממך - בנוסף לישרות, לשמחה, לאמת - התכונה שנוגעת לי מאוד.

אבא, אתה יודע שבמקום שבעלי תשובה עומדים אין צדיקים גמורים עומדים. ואתה בעיני איש של תשובה, איש של התקדמות, איש של כח רצון ועשייה, ועל כך אני מכבדת אותך מאוד, תמיד כיבדתי.

כל מה שרצית תמיד השגת במהלך החיים. על אף כל הקשיים תמיד ראיתי איך אתה מתגבר, מחליט החלטות, ומבצע בלי פשרות!

בשבת האחרונה היית אצלנו בקרית-ארבע, ואני כל-כך שמחתי בהחלטה שלך להגיד, הרגשתי שאתה נותן לי אישור, שמח בנו, שמח בתחיה שאתה כל-כך אוהב, האישורים והביקורת השקטה שלך יחסרו לי. וכוח הרצון וכוח התשובה שבך, אני מתפללת ומבקשת שתעניק לי קצת מהם.

אתה שנרצחת על כיבוש הארץ ועל קידוש השם, קדוש יאמר לך, צדק יאמר לך, ברוך יאמר לך, אנא, המלץ יושר על אימא היקרה, ועל אמנון, איזבלה, לירון, מור, אדר, איתן, נלי, שרון, גל, אבישי, צביה, נריה, מתן, נבו, אביה, אורן, חדוה, אייל, אופיר, תחיה, אביהוא, דיקלה ועלי.

המלץ יושר על עמי, שאתה מבחינתי כרגע ניצב בשמיים ככהן גדול, העומד לפני אבא שבשמיים ומתפלל: "סלח נא לעוון העם הזה", ומברך אותו בברכת כהנים, "ישא השם פניו אליך וישם לך שלום"

תהא נשמתך צרורה בצרור החיים

חזרה